یکشنبه, 01ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها ورزش تبریز میزبان دهمین المپیاد ورزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

ورزش

تبریز میزبان دهمین المپیاد ورزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

خبرگزاری فارس: دهمین المپیاد ورزشی پسران دانشگاه‌‌های علوم پزشکی سراسر کشور در دانشگاه‌ علوم پزشکی تبریز برگزار می‌شود.

cheap shoes nike dunk sb silver box collection - Low shoes - GiftofvisionShops - nike jordans retro 1 camo shoes black friday deals , Sneakers - Women's shoes | 126 - Cement Grey 2022 For Sale CT8532 - Cardinal Red - Open Air Jordan 3 "Cardinal" White/Light Curry - nike 5 a side boots for sale 2017

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، بهزاد تدین امروز در نشست خبری که در ساختمان معاونت دانشجویی و رفاه وزارت بهداشت برگزار شد اظهار داشت: المپیاد ورزشی دانشجویان علوم پزشکی پسر و دختر یک سال در میان و به طور جداگانه برگزار می‌شود و از آنجایی که 60 درصد جمعیت دانشجویان رشته پزشکی را خانم‌ها و 40 درصد را آقایان تشکیل می‌دهند امسال حدود 20 هزار دانشجوی پسر از سراسر کشور در مسابقات مقدماتی جشنواره شرکت کردند و در مجموع 2628 ورزشکار و مربی به المپیاد راه یافتند.

تدین تصریح کرد: میزان مشارکت نسبت به سال‌های قبل 35 درصد افزایش یافته و امسال برای نخستین بار سامانه جامعی را برای پذیرش و ثبت نام دانشجویانی که در المپیاد ورزشی شرکت کرده‌اند راه‌اندازی کرده‌ایم و امیدواریم در سال‌های آینده این سامانه را تکمیل کنیم.

وی تاکید کرد: همچنین برای نخستین بار تندیس اخلاق را در نظر گرفته‌ایم تا به تیمی که از نظر اخلاقی شاخص‌ها را رعایت کند اهدا کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین طباطبایی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه ورزش زیر مجموعه مسائل فرهنگی است، اضافه کرد: ما در ورزش دو شاخص اساسی داریم که یکی از آنها این اصل است که ورزش بستر مناسبی برای تعالی اخلاق انسانی فراهم می‌کند.

وی گفت: دیگر اینکه تخصیص اعتبار برای ورزش هزینه کردن نیست در واقع ما نگاه هزینه‌ای به ورزش نداریم چرا که ورزش در تامین سلامت روحی و جسمی انسانها جایگاه ویژه ای دارد.

طباطبایی شعار این دوره از المپیاد «ورزش،جوانمردی، سرمایه ملی» عنوان کرد و افزود: با ورزش انسانها به تعالی اخلاقی می‌رسند و وقتی نیروهای جوان، پر نشاط با روحیه جوانمردی تربیت شوند سرمایه ملی ما نیز تقویت می‌شود.

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خصوص ارائه تسهیلات به برگزیدگان این المپیاد گفت: در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای دانشجویان این دانشگاه تدابیری اندیشیده شده که به برگزیدگان المپیادهای مختلف در این دانشگاه امتیازاتی چون تغذیه رایگان، استفاده از اینترنت رایگان، تسهیلات رفاهی رایگان و اعزام به عتبات عالیات ارائه شود.

دهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور با شعار «ورزش، جوانمردی، سرمایه ملی» از نهم تا 19 شهریور در 12 رشته فوتبال، والیبال بسکتبال، شطرنج، تنیس روی میز، بدمینتون، شنا، دو و میدانی، کشتی، تکواندو، تیراندازی و کاراته به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه