دوشنبه, 27ام فروردين

شما اینجا هستید: رویه نخست کتاب‌شناخت کتاب‌ معرفی کتاب میراث ایران

کتاب‌

معرفی کتاب میراث ایران

برگرفته از خبرگزاری مهر

کتاب "میراث ایران" تالیف سیزده تن از خاورشناسان زیرنظر آرتورجان آربری با ترجمه احمد بیرشک، بهاء‌الدین پازارگاد، عزیزالله حاتمی، محمد سعیدی، عیسی صدیق و محمد معین از سوی شرکت انتشارات علمی و فرهنگی با شمارگان 3000 نسخه در 498 صفحه منتشر شد.
خبرگزاری مهر- گروه فرهنگ و ادب: کتاب "میراث ایران" دورنمای جامعی از گذشته پرشکوه مردم ایران است که با تمدن درخشان و کهن خود میراث گرانبهایی برای جهان به یادگار گذارده‌اند.

 

در این کتاب سیزده تن از دانشمندان و خاورشناسان انگلستان هر یک طی گفتاری گوشه‌ای از تاریخ، تمدن، هنر، زبان و ادبیات این سرزمین را شرح داده و خدمات شایان و پایدار مردم آن را ستوده‌اند.

در چهار فصل اول کتاب "میراث ایران" روابط ایران با دنیای قدیم و تاثیر هنر و فرهنگ و تمدن این کشور بر سرزمینهای یونان، روم، هند و ممالک عربی و سهم عظیمی که ایرانیان در ایجاد تمدن و فرهنگ بشر داشته‌اند توضیح داده‌ شده است.

هنر ایران در دوران اسلام، مذهب، زبان و ادبیات، قالی و باغهای ایران و رهبری و پیشگامی دانشمندان این سرزمین در ریاضیات، شیمی و طب موضوع فصول دیگر این کتاب است.

دو فصل پایانی کتاب "میراث ایران" شرح عقاید و آرای مردم باختر درباره ایران و چگونگی آشنا شدن اروپاییان با ایران و ادبیات آن است.
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه