یکشنبه, 28ام شهریور

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها ورزش سه گل و سه امتیاز برای تداوم صدرنشینی استقلال

ورزش

سه گل و سه امتیاز برای تداوم صدرنشینی استقلال

استقلال با وجود نمایشی نه چندان دلچسب موفق شد تا با حساب سه بر صفر از سد گسترش فولاد بگذرد و با 15 امتیاز همچنان صدرنشین رقابت های لیگ برتر باشد.

به گزارش ایسنا، دیدار استقلال و گسترش فولاد از هفته ششم رقابت های لیگ برتر با برتری سه بر صفر شاگردان قلعه نویی به پایان رسید. گل اول این دیدار را برهانی در دقیقه 38 به ثمر رساند و گل دوم نیز دقیقه 2+45 از روی نقطه پنالتی توسط امید ابراهیمی به ثمر رسید. گل سوم استقلال را نیز قاضی در دقیقه 89 به ثمر رساند.


گزارش نیمه اول:

در نیمه نخست این دیدار، بازی متعادل و در عین حال سرد و کسل کننده ای از سوی دو تیم ارائه شد. گسترشی ها با دفاع چند لایه مانع از تغذیه مهاجمان استقلال می شدند و از آن سوی، شاگردان تارتار که بیشتر تلاششان روی شوت های از راه دور بود، در این مسئله ناکام بودند.

یکی از جدی ترین فرصت های نیمه نخست این دیدار را محمد قاضی در دقیقه 25 از دست داد. شوت این بازیکن از پشت محوطه جریمه گسترش فولاد به شکلی خطرناک راهی اوت شد. با این حال استقلال در دقیقه 38 به گل رسید. ارسال خوب یعقوب کریمی با ضربه فنی برهانی به توپ همراه شد تا استقلال به گل اول برسد. با اینحال این پایان کار نبود و استقلالی ها در دقیقه 45+2 صاحب یک ضربه پنالتی شدند و ابراهیمی با یک ضربه دقیق این توپ را به گل دوم استقلال تبدیل کرد.


گزارش نیمه دوم:

با آغاز نیمه دوم، گسترشی ها تلاش زیادی کردند تا نتیجه این دیدار را تغییر دهند و مهرداد بایرامی در دقیقه 60 می توانست با شوتی سرکش اختلاف دو تیم را به حداقل برساند اما واکنش خوب فروزان مانع از گلزنی او شد. در دقیقه 66 نیز جهانی با شوتی از راه دور بار دیگر تلاش کرد تا دروازه استقلالی ها را باز کند که بازهم فروزان با واکنشی مناسب مانع از این اتفاق شد.

در ادامه این دیدار بازی از تب و تاب خودش افتاد و با وجود برتری گسترشی ها در مالکیت توپ، خطر جدی ای روی دروازه دو تیم ایجاد نشد تا اینکه در دقیقه 89 این دیدار محمد قاضی روی یک ضد حمله صاحب فرصت مناسبی شد و با یک ضربه فنی گل سوم استقلال را به ثمر رساند.

استقلال با این 3 امتیاز، 15 امتیازی شد و به صدرنشینی اش در لیگ برتر ادامه داد.

ترکیب استقلال: برای استقلال محسن فروزان، هرائر مگویان، هاشم بیگ زاده، میلاد فخرالدینی، یعقوب کریمی، امید ابراهیمی، مهدی کریمیان (اندرانیک تیموریان 45)، جاسم کرار (پژمان نوری 80)، آرش برهانی (خسرو حیدری 64)، سجاد شهباززاده و محمد قاضی.

ترکیب گسترش فولاد: رودیگو لوپز، مرتضی اسدی، مهدی قریشی (محمد مهدی نظری 81)، بهنام داداش وند، امید نظام پور، جابر انصاری، میثم نقی زاده، رسول پیرزاده (محمد علی درویشی 57)، باتیستا، مهرداد بایرامی و علیرضا نقی زاده (میلاد جهانی 50).


***

پیروزی تراکتورسازی و تساوی نفت برابر پیکان

به گزارش ایسنا، هفته هفتم رقابت های لیگ برتر فوتبال با انجام دو دیدار در تبریز و تهران آعاز شد.

تراکتورسازی در خانه پذیرای نفت مسجد سلیمان بود و در ادامه نتایج خوب خود با سه گل تیم تازه لیگ برتری شده را شکست داد. برای شاگردان خطیبی محسن دلیر و فرشاد احمدزاده گلزنی کردند. نفت در نیمه نخست به دلیل اخراج محمودی یک ساعت ده نفره بازی کرد. تراکتورسازی با این برد، 13 امتیازی شد و موقتا بالاتر از استقلال در صدر جدول قرار گرفت.

تراکتورسازی 3 - نفت مسجد سلیمان صفر

گل ها: (دلیر 18 و 88، احمدزاده 76)

کارت زرد: محمد ایران پوریان و احمدزاده (تراکتورسازی) – احسان عبدی (نفت مسجد سلیمان)

کارت قرمز: حامد محمودی (نفت مسجد سلیمان)

پیکان همچنان در حسرت برد

شاگردان ابراهیم زاده که در 5 هفته هنوز موفق به برد نشده اند، برابر نفت تهران به نتیجه ای بهتر از تساوی بدون گل دست نیافتند. این نتیجه تغییری در جایگاه نفت به وجود نیاورد و پیکان نیز موقتا یک پله صعود کرد. بازیکنان نفت دو بار موفق شدند دروازه پیکان را باز کنند اما داور این دو گل را آفساید اعلام کرد. نفت با این نتیجه هشت امتیازی شد و پیکان نیز به امتیاز سوم خود دست یافت.

پیکان صفر – نفت تهران صفر

کارت زرد: وحید امیری (پیکان)

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه