یکشنبه, 16ام مرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها ورزش شهرآورد هفتاد و ششم هم به تساوی انجامید

ورزش

شهرآورد هفتاد و ششم هم به تساوی انجامید

هفتاد و ششمین دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس در هفته بیست و سوم دوازدهمین دوره رقابت های جام خلیج‌فارس در شرایطی با تساوی به پایان رسید که بازیکنان میلیاردی دو تیم نتوانستند یکصد هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه و میلیون‌ها بیننده را راضی کنند.

nike flex contact boys shoes gray - Nike Air Force 1 Shadow Cashmere/Pale Coral - Pure Violet CI0919 - 700 | nike air failed status in windows 7 2017 - Buy Online - nike lunar air force 1 white ice hockey tickets for Women & Men - FitforhealthShops

به گزارش خبرنگار مهر، در این دیدار که از ساعت 15 امروز جمعه با حضور نزدیک به یکصد هزار تماشاگر به قضاوت محسن قهرمانی برگزار شد، دو تیم با نمایشی ضعیف و و دور از انتظار در پایان به تساوی بدون گل رضایت دادند تا نتیجه بازی رفت تکرار شود.

در این دیدار یحیی گل محمدی نیلسون کوریا، رضا نورمحمدی، سیدجلال حسینی، مهرداد پولادی، حسین ماهینی، مارکو پروویچ، محمد نوری، رضا حقیقی، مهدی مهدوی‌کیا،(60 عادل کلاه کج) غلامرضا رضایی(89 محمد قاضی) و کریم انصاریفرد(77) را به میدان فرستاد و امیر قلعه نویی نیز سیدمهدی رحمتی، پژمان منتظری، امیرحسین صادقی، خسرو حیدری، علی حمودی، حسن اشجاری(67 حنیف عمران زاده)، عباس محمدرضایی،(58 ساموئل) جواد نکونام، مجتبی جباری، آرش برهانی(فرهاد مجیدی( 71) و فرزاد حاتمی را به میدان فرستاد.

 

شاگردان یحیی گل محمدی که در غیاب علی کریمی به مصاف استقلال آمده بودند شروع خوبی داشتند و با در اختیار داشتن توپ در دقیقه 9 توسط مهدی مهدوی کیا مهیج ترین صحنه نیمه اول را خلق کردند. در این صحنه مهدوی کیا با عبور از چند بازیکن استقلال وارد محوطه جریمه شد اما زمانی که قصد داشت با پای چپ توپ را به سمت دروازه بزند، مهدی نوری توپ او را زد که به بازیکنان حریف برخورد کرد و راه به جایی نبرد.
 
بعد از این صحنه دو تیم بازی سردرگم و پراشتباهی را به نمایش گذاشتند که پاس های اشتباه بازیکنان نماد این بازی ضعیف بود. استقلالی ها در اواسط نیمه اول چند حمله نصف و نیمه را روی دروازه پرسپولیس پی ریزی کردند اما اعتماد به نفس خوب نیلسون و عملکرد بدون اشتباه او اجازه به خطر افتادن دروازه سرخ ها را نداد.
 
در دقایق پایانی نیمه اول بازهم پرسپولیس بیشتر از استقلال صاحب توپ بود و یک موقعیت نصف و نیمه هم روی دروازه حریف ایجاد کرد اما در مجموع همان یک حرکت مهدی مهدوی کیا که نشان دهند بلند شدن دود از کنده بود، تنها صحنه مهیج نیمه اول بود.
 
صحنه مشکوک نیمه اول به حرکت محمد نوری در دقیقه 42 درون محوطه جریمه استقلال برمی گشت که او با شارژ بازیکن استقلال سرنگون شد اما در حالی که پرسپولیسی ها اعتقاد به خطای پنالتی داشتند، محسن قهرمانی دستور ادامه بازی را داد. این صحنه یکبار دیگر روی رضا حقیقی تکرار شد که این بار قهرمانی به خاطر تمارض به وی کارت زرد نشان داد.
 
در نیمه دوم پرسپولیس تیم برتر میدان بود و تا دقیقه 75 چند بار روی دروازه استقلال حمله کرد اما عملا نتوانست دروازه سیدمهدی رحمتی را به طور جدی تهدید کند. با ورود فرهاد مجیدی به میدان استقلالی ها امیدوار بودند بتوانند در بیست دقیقه پایانی نمایش بهتری داشته باشند.
 
در دقیقه 79 دفع اشتباه نیلسون موقعیت مناسبی را برای فرهاد مجیدی ایجاد کرد تا در حالی که نیلسون از دروازه بیرون بود، نخستین گل بازی را به ثمر برساند اما ضربه آرام این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت. یک دقیقه بعد شوت محمد نوری با فاصله ای اندک از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.
 
در دقایق پایانی پرسپولیس شانس های متعددی را برای باز کردن دروازه استقلال داشت و چند ضربه کرنر پیاپی نیز روی دروازه حریف زد اما در نهایت بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید. استقلال با این تساوی 43 امتیازی شد و به صدر جدول برگشت و پرسپولیس با 30 امتیاز در رده  یازدهم قرار گرفت.

 

حاشیه‌های شهرآورد 76؛ استقلال - پرسپولیس با حضور 100 هزار تماشاگر/ ظرفیت ورزشگاه تکمیل شد

درحالیکه کمتر از سه ساعت تا آغاز هفتاد و ششمین شهرآورد تهران باقی‌مانده است، ظرفیت استاندارد سکوهای آزادی تکمیل شده اما ماموران برقراری نظم، برخی محوطه‌ها را برای تماشاگرانی که از این پس وارد ورزشگاه می‌شوند، خالی گذاشته‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر از ورزشگاه آزادی، دیدار تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس در هفته بیست و سوم رقابت های لیگ برتر از ساعت 15 امروز جمعه به قضاوت محسن قهرمانی در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد. حواشی قبل از آغاز این دیدار را در زیر می خوانید:

* در حالیکه کمتر از 3 ساعت تا آغاز شهرآورد هفتاد و ششم باقیمانده است، سکوهای ورزشگاه آزادی مملو از تماشاگر است و تنها بخشی از برخی سکوهای طبقه اول و چند سکوی زیر و روبروی ساعت خالی است. با این حال به نظر می رسد پس از چند بازی، این بار شاهد برگزاری دیداری 100 هزار نفری خواهیم بود.


* بعد از اینکه تماشاگران دو تیم برای زمانی کوتاه از تشویق متحدد تیم‌های خود دست برداشته بودند، استقلالی‌ها با شعاری به تشویق امیر قلعه‌نویی سرمربی این پرداختند. سپس شعار "استقلال، سرور پرسپولیس است" را سر دادند که این شعارها سکوت حاکم بر ورزشگاه را شکست.

* قرار است پیش از آغاز مسابقه و در اقدامی جالب تعدادی از دو قلوها با پرچم‌های سرخابی ورزشگاه را دور بزنند.

* در شرایطی که ظرفیت استاندارد ورزشگاه آزادی تکمیل شده اما هنوز برخی تماشاگران در حال حرکت به سمت مجموعه ورزشی آزادی هستند.

* ماموران راهنمایی و رانندگی از صبح امروز تلاش بسیاری کردند تا بتواند ترافیک خیابان های منتهی به ورزشگاه را کاهش دهند.

* کری خوانی تماشاگران استقلال و پرسپولیس از ساعاتی قبل آغاز شده و هر چه به زمان برگزاری بازی نزدیک تر می شویم، این کری خوانی ها بیشتر می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه