چهارشنبه, 23ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تاریخ تاریخ كهن و باستان برگی از تاریخ - دردناک‌ترین شکنجه تاریخ در یونان باستان

تاریخ كهن و باستان

برگی از تاریخ - دردناک‌ترین شکنجه تاریخ در یونان باستان

دردناک‌ترین شکنجه تاریخ در یونان باستان با ابزاری مانند گاو برنزی یا گاو سیسیلی صورت می‌گرفت. مجرم فلک‌زده را درون شکم گاو برنزی می‌انداختند، سپس آنقدر زیر آن گاو آتش روشن می‌کردند تا به معنای واقعی کلمه سرخ شود.

001 - DC4091 - NikesneakersShops , nike air chromeposite for sale california cheap - Jordan Jordan 1 Mid MMD (Black) | スニーカー発売日 抽選情報 ニュースを掲載!ナイキ ジョーダン ダンク シュプリーム SUPREME 等のファッション情報を配信! - 2022年 発売予定!sacai x NIKE CORTEZ (サカイ ナイキ コルテッツ) , nike janoski floral noir dress for women - JofemarShops

 

به گزارش خبرگزاری فارس، گاو برنزی" یا "گاو سیسیلی" شکنجه ای بسیار دردناک بود که برای مجرمین محکوم به اعدام در یونان باستان استفاده می‌شد.


گاو برنزی ابزاری برای شکنجه

روش استفاده از این گاو برنزی -که در ابعاد یک گاو واقعی ساخته شده بود- اینگونه بود که در روی گاو را باز می کردند، مجرم فلک زده را در درون شکم آن می انداختند، سپس آنقدر زیر آن گاو آتش روشن می‌کردند تا به معنای واقعی کلمه سرخ شود.

این گاو به گونه ای طراحی شده بود که صدای فریادهای فرد محکوم را مانند بلندگو و بسیار بلند به بیرون انعکاس می داد.

همچنین دود حاصل از سوختن فرد درحال مرگ به گونه ای از دماغ گاو خارج می‌شد که صدایی شیپور مانند و شبیه صدای گاو خشمگینی را تداعی میکرد.این وسیله وحشتناک توسط "پریلووس" اختراع و به دربار " فالاریس" ستمگر در آتن برده شد و مورد علاقه وی قرار گرفت.بر اساس افسانه ها پس از هربار استفاده از این دستگاه در آن را باز میکردند و استخوان های سوخته شده را که مانند طلا می‌درخشیده" برداشته و از آن دستبند می ساخته اند. خود "پرلیوس" سازنده این دستگاه بعدا توسط "فالاریس" از کوه به پایین پرت شد و کشته شد.

"فالاریس ستمگر" نیز پس از سرنگونی توسط " تیلیماکوس" دستگیر و درون همین گاو افکنده شد تا طعم شکنجه با آن را بچشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه