چهارشنبه, 06ام بهمن

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها ورزش قلعه‌نویی:می توانستم ۶ نفر را تعویض می‌کردم - فرکی: بازیکنان فولاد شاهکار کردند

ورزش

قلعه‌نویی:می توانستم ۶ نفر را تعویض می‌کردم - فرکی: بازیکنان فولاد شاهکار کردند

استقلالی که می‌خواهد به آسیا برود باید با کیفیت‌تر باشد - قلعه‌نویی:می توانستم ۶ نفر را تعویض می‌کردم

 سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: استقلالی که می‌خواهد به آسیا برود باید از این با کیفیت‌تر باشد.


 
به گزارش خبرگزاری فارس، امیر قلعه‌نویی پس از شکست 3 بر 2 استقلال برابر فولاد عنوان کرد: در ابتدا دو تبریک می‌گویم. اول به فولاد و بازیکنان جوان و مربیان این تیم که فوتبال مردانه و تاکتیکی بازی کردند و تبریک دوم به خاطر خود بازی که 5 گل داشت. پیش از بازی نیز گفتم اگر نتوانیم مهاجم و هافبک را از کنار راه بیندازیم به مشکل می خوریم که همین گونه شد. دقایقی که حاکم بر بازی بودیم برخلاف روند بازی گل خوردیم.

وی با اشاره به تعویض بازیکنش خاطرنشان کرد: به خاطر مردم تعویض کردم. به مردم احترام گذاشتم. ما باید کار خود را کنیم، اما جایگاه پشت من، بازیکن را صدا کردند و من هم یک تعویض کردم. با غرور بازی کردیم. جوانان فولاد با غیرت و معرفت بازی کردند. فوتبال همین است. ما در نیم فصل دوم به جذب 6 بازیکن احتیاج داریم. در غیر این صورت به مشکل می‌خوریم. من 3 هفته است برنامه داده‌ام و فتح‌الله‌زاده باید تغییرات انجام دهد تا بتوانیم برای 3 جام بجنگیم.

قلعه‌نویی در خصوص گل‌هایی که استقلال در این دیدار دریافت کرد خاطرنشان کرد: به هنگام دریافت گل دوم خیلی تاکید داشتیم که در حمله باشیم. افشین پشت حمیدی رفت و پژمان و حمودی بهم خوردند و باعث شد گل خوردیم. نقطه قوت ما سمت راست است که پنالتی هم گرفتیم. در این دیدار به غیر از 4 بازیکن بقیه خوب نبودند. سید مهدی رحمتی 3 گل خورد اما روز خوبی داشت. فولاد لیاقت برد را داشت که مبارک باشد. ما ضعف داریم که باید درست کنیم.

وی درباره اشتباهات فردی بازیکنان استقلال یادآور شد: خوب بودیم اما استقلالی که می خواهد به آسیا برود باید با کیفیت تر باشد. بازی قبل قبل گفتم. همانند بعضی ها نیستم که با برد همه چیز را پوشش دهم. بازی با پیکان هم گفتم نیاز به تغییر داریم. یقینا باید تغییر داشته باشیم. اگر روی نیمکت بازیکن داشتیم از سازمان لیگ اجازه می گرفتیم در این بازی 6 تعویض  داشته باشم. از برخی دوستان دلخورم چون فشار آوردند روی برخی بازیکنان. هاشم بیک زاده یک توپ هدر داد و 5 دقیقه عیله او شعار می‌دادند. برخی هواداران مقصر هستند. اگر هاشم را داشتیم شاید دچار مشکل نمی شدیم به خاطر مردم تعویض کردم اما باید اجازه دهند ما کار خود را کنیم. ما با استقلال فاصله داریم.

وی افزود: میلاد میداودی بد نبود اما زمان کمی در این بازی داشت او احتیاج به 45 دقیقه زمان دارد. مردم می خواستند که میلاد بیاید و ما هم تعویض کردیم. ما باید جناح چپ را تقویت کنیم. باید بیشتر هافبک تقویت کنیم در غیر این صورت ناخودآگاه مجبور می‌شویم سیاوش را عقب بیاوریم چون هافبک نداریم. مهاجم هم باید بگیرم. باید دید کدام مهاجم را می توانیم بگیریم .اول دعا کنید پول بیاید بعد از کرواسی یا مصر باشد مهم نیست. پول بیاید مهم نیست از کجا بیاید.

وی درباره ساموئل تصریح کرد: ساموئل با توجه به سیستم ما سمت چپ بازی کرد در مجموع 6 بازیکن خوب نبودند یکی ساموئل بود. هافبک نداشتیم اگر داشتیم تعویض می کردیم. هافبک ها بد و ضعیف بودند. فولاد باشگاه بزرگی است و به طرفداران این تیم و فرکی تبریک می گویم.

 

انگیزه زیادی برای ۳ امتیاز داشتیم - فرکی: بازیکنان فولاد شاهکار کردند

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: بازیکنان امروز خیلی زحمت کشیدند و شاهکار کردند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، حسین فرکی پس از پیروزی 3 بر 2 فولاد خوزستان برابر استقلال اظهار داشت: در جلسه قبل از بازی گفتم با توجه به جدول ما به دنبال بازی هجومی هستیم. خواستیم طوری بازی کنیم که هوادار لذت ببرد. ما مقابل صدرنشین بازی کردیم. انگیزه های بسیار زیادی برای کسب 3 امتیاز داشتیم.

وی ادامه داد: در ادامه بازی به هدفمان رسیدم. به همه بازیکنان تبریک می گویم. آنها یک بازی خوب و زیبا و جذاب و دیدنی مقابل استقلال به نمایش گذاشتند و بردیم. نتیجه این بود که بازیکنان خودشان را باور کردند. تحت تاثیر نام استقلال قرار نگرفتند و باز هم موقعیت داشتیم و خوشحال و راضی هستیم. روند رو به جلویی داشته ایم و با یک پیروزی دیگر نشان دادیم شرایط خوب است.

فرکی تصریح کرد: بازی با استقلال را باید ظرف چند ساعت ‌آینده فراموش کنیم و آماده شویم برای بازی بعد. دنبال هدف نهایی هستیم استقلال خیلی خوب بود اما بازیکنان ما شاهکار کردند.

سرمربی تیم فوتبال فولادخوزستان در خصوص حرکت کرمی بعد از به ثمر رساندن گل که منجر به گرفتن کارت زرد شد، گفت: او حرکت حرفه ای نکرد و به دلیل جوانی این کار را انجام داد و کارتی که گرفت درست بود. بازیکنان ما انگیزه بالایی داشتند. به خاطر نبود امیرآبادی که دچار مصدومیت شد ضرر کردیم.

فرکی در خصوص بحث حرفه ای شدن بازیکنان یادآور شد: باید  در بحث حرفه‌ای بیشتر دقت کنیم.

وی در مورد جدایی افشین از فولاد گفت: وضعیت افشین بعد از بازی با نفت مشخص می شود. با هماهنگی باشگاه سفری به فرانسه دارد. خوشحال می شویم که افشین خارج از ایران بازی کند اما اگر رفت و برگشت خوشحال می شویم چون او بازیکن ارزشمندی است و به او نیاز داریم. امروز هم خیلی خوب تلاش کرد. امیدوارم تکلیف او به زودی مشخص شود. اگر افشین برود تلاش می کنیم جایگزین خوبی پیدا کنیم تا دچار مشکل نشویم.

سرمربی تیم فوتبال فولادخوزستان در خصوص اینکه در این بازی دو بار از حریف پیش افتادند اما خیلی زود دروازه شان باز شد، تصریح کرد: این اتفاق در بازی با تراکتورسازی هم افتاد. 3 بر یک جلو بودیم گل خوردیم. استرس به تیم وارد شد و باید تمرین کنیم جلوی هیجان خود را بگیرم. استفاده از بازیکنان با تجربه در این موقع مهم است. هیجان بعد بازی باعث شد تمرکز تیم بهم بخورد. در برابر استقلال 2 بار مساوی کردیم. بازیکنان باید هیجانات خود را بگیرند و آب دیده‌تر شوند که چطور از گل محافظت کند. به همه گفتم اما شرایط برخی اوقات طوری است که پیش می‌آید.

سرمربی فولاد در ارتباط با اینکه در جناحین ضعیف عمل می کنند، گفت: آنها کم کار نبودند. به هر کدام وظیفه داده بودم. تا وقتی نتیجه مساوی بود تاکید بود گوشه ها به جناحین کمک کنند. این بازی مهم بود که گل اول را بزنیم. پیش بینی کرده بودیم کجای زمین خالی است، چطور باید پر کنیم. بازیکنان وظایف خود را خیلی خوب انجام دادند و آن چیزی که خواستم را به خوبی انجام دادند. یکسری کار اضافه بود که برای تیم ما مشکل ساز شد.

فرکی اظهار داشت: دقیقا می‌دانستم حمودی میل به نفوذ زیاد دارد، آنها را خوب آنالیز کردیم. فضاهای پشت راه حمله بود از آن فضاها استفاده کردیم اگر دقت می کردیم تعداد گل ها بیشتر می‌شد. کمی در ضربات آخر خوب عمل نکردیم اما در مجموع خوب عمل کردیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه