شنبه, 04ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی یادمان وضعیت اسپهبد خورشید مازندران جای گریستن دارد

یادمان

وضعیت اسپهبد خورشید مازندران جای گریستن دارد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در مراسم نمایش جام زرین کلاردشت گفت: وضعیت برخی اثار ارزشمند مازندران مانند اسپبهد خورشید نگران کننده است.

Air Jordan 3 Blue Cement CT8532 400 Release Date 1 | CARHARTT WIP HOMME , JofemarShops

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دلاور بزرگنیا در افتتاحیه نمایشگاه جام زرین کلاردشت که در خانه کلبادی ساری برگزار شد، اظهار کرد: برخی از آثار ارزشمند استان مازندران وضعیت نگران کننده‌ای دارند. در چند روز اخیر نگرانی‌ها، میراث دوستان را تا قلعه اسپهبد خورشید کشانده است که واقعا جای گریستن داشت. خجالت کشیدم که نتوانستم مردانه جلوی این اقدامات بایستم.

وی خطاب به معاون سیاسی و امنیتی استاندار گفت: شنیده‌اید که این دژ نشانه سلحشوری و پایوری است. قدم‌هایی برای نجات سپهبد خورشید برداشتیم اما موثر نشد.

مدیر کل میراث فرهنگی مازندران گفت: تعطیلی فعالیت معدنکاران در اسپهبد خورشید صادر شد ولی گاه بیگاه صدای انفجار به گوش می‌رسد. باید عملا این غار را حفظ کنیم.

وی افزود: مطالعات باستان شناسی و مستندسازی غاراسپهبد خورشید در حال انجام است و برخی از پژوهشگران برای مطالعات علاقه نشان دادند.

بزرگنیا، اسپهبد خورشید را اسپهبد خورشید استان مازندران دانست و بیان کرد: هر چه زودتر این غار را احیا خواهیم کرد و آن را در خدمت گردشگری قرار می‌دهیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه