دوشنبه, 05ام مهر

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی تمامیت ارضی حذف دریاهای شمال و جنوب از نقشه ایران؛اهمال یا توطئه؟

تمامیت ارضی

حذف دریاهای شمال و جنوب از نقشه ایران؛اهمال یا توطئه؟

 

برگرفته از تابناک

در حالی که توطئه های بین المللی علیه ایران و تمامیت ارضی آن با شدت و جدیت دنبال می شود این موضوع در داخل نیز هر روز ابعاد جدیدی پیدا می‌کند.
 
به گزارش "تابناك"، در حالی که تنها 196 سال از آغاز تجزیه 3.5 میلیون کیلو متر مربع از سرزمین های ایران در شمال و شرق به دست اشغال گران روس و انگلیس می گذرد، شواهد نشان می دهد توطئه های پشت پرده ای در کار است که حدود سرزمینی ایران را در دریاهای شمال و جنوب ایران محدود نمایند که هدف نهایی این اقدامات، می تواند تلاشی برای فراهم آوردن زمینه های فکری و عملی تجزیه ایران تلقی شود.

بر همین اساس چندی است استفاده از نقشه های کشور ایران بدون استفاده از مرز های خلیج فارس،دریای عمان(مكران) و دریای مازندران در رسانه های مختلف بیگانه به کار گرفته و تبلیغ می شود.

در همین راستا رسانه های گروهی بیگانه از جمله صدای آمریكا و بی بی سی در راستای هویت زدایی از آب های سرزمینی شمال و جنوب ایران در نشان برنامه ها و گزارش های تصویری خود از ایران تنها حدود خشکی های ایران را به کار می گیرند و آب های شمال و جنوب ایران را حذف می کنند.

این گزارش می افزاید، عدم حساسیت کافی به ترسیم صحیح نقشه های ایران توسط ایرانیان متاسفانه سببب شده که حتی برخی نهاد های رسمی و دولتی كشورمان اخیرا در نقشه های مورد استفاده خود به طور کامل خلیج فارس ، دریای مازندران و دریای عمان را حذف بکنند که این بی توجهی می تواند زنگ خطری برای تمامیت ارضی و منافع بلند مدت ملی تلقی شود.

در حالی که در نقشه های متداول در ایران با قصوری آشکار، نقشه های جغرافیایی ایران با فشردگی زیاد تهیه می شود به صورتی که نیمه شمالی دریای مازندران ترسیم نمی شود و یا بخش های جنوبی خلیج فارس(کرانه های امارات) در نقشه های ایران حذف می شوند لازم است برای حفظ هویت ایرانی دریاهای شمال و جنوب ایران، دریای مازندران ، خلیج فارس و دریای عمان (مکران) ، به ویژه در نقشه های رسمی ریاست جمهوری، دولتی، دیپلماتیک و رسانه های گروهی ایرانی به طور کامل و با همه مرز های خود مورد استفاده قرار گیرند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه